Jak zweryfikować JPK w systemach Comarch

Czwartek, 13 kwietnia 2017 r.

Do weryfikacji poprawności JPK w systemach Comarch ERP nie trzeba wykorzystywać aplikacji zewnetrznych, ponieważ w każdym systemie Comarch istnieje mechanizm do odpowiedniej kontroli pliku JPK pod względem danych w nim zawartych jak i poprawnosci struktury pliku. 

 

Jednolity Plik Kontrolny zawiera specialnie przygotowane dane z Twojego systemu w formacie XML. Podczas tworzenia JPK może dojść do powstania błędów. Przedsiębiorca jest zobowiązany do weryfikacji przygotowanego pliku JPK w zakresie poprawności danych w przesyłanej deklaracji, spójności rejestrów JPK_VAT z deklaracją VAT-7, zgodności technicznej pliku JPK przed wysłaniem Jednolitego Pliku kontrolnego do Ministerstwa Finansów.

 

Pamiętaj, że w przypadku wystąpienia błędów lub nieprawidłowości możesz zostać ukarany!

 

Warto pamiętać że korzystając z aplikacji zewnętrznych narażamy się wycieknięcie ważnych danych firmy, korzystając w budowanej opcji weryfikacji Comarch, możemy być pewni że nasze dane przechowywane są w jednym systemie, co gwarantuje ich bezpieczeństwo. Weryfikacja JPK w systemach Comarch nie wymaga żadnej dodatkowej opłaty, a jedynie ważnej gwarancji.

 

Poniżej prezentujemy filmy instruktarzowe dla systemów Comarch ERP.

 

OPTIMA:

XT:

 

XL:

 

ALTUM:

 

 

tagi: Comarch
⇦ wszystkie Aktualności
Strefa klienta